!!!! WYSTAWA FOTOGRAFICZNA !!!

Dzisiejszy post jest tylko dla tych, którzy kochają fotografię, noszą lustrzanki i cyfraki ważące pół kilograma w torebkach, a tysiące zdjęć kiszą na swoich twardych dyskach, bo nie było jeszcze okazji zrobienia z nimi czegoś ciekawego...


...dla tych wszystkich i nie tylko, mam unikalną propozycję:Poszukuję zdjęć, które zostaną wystawione podczas festiwalu INFEKCJA KULTURALNA. Jest to festiwal Młodych Aktywnych, którego głównym celem jest promowanie młodych ludzi żyjących z pasją. Festiwal odbędzie się w dn. 20-21 czerwca 2009 w Koluszkach w woj. łódzkim, jest to jednak impreza ogólnopolska, a osoby zakwalifikowane zaprezentują swoje najlepsze fotografie na ogólnopolskiej wystawie „Pasja i ludzie z pasją” oraz w internetowej galerii festiwalu. Wszystkim autorom zdjęć wyślemy do domu dokument potwierdzający udział, na którym znajdą się loga naszych patronów medialnych, czyli:Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w wystawie?

- mieć od 16 do 30 lat,
- zrobić zdjęcia na temat „Pasja i ludzie z pasją” i przesłać je na podany adres,
- zaakceptować Regulamin Projektu.

Zgłoszenie powinno zawierać:

- wypełniony formularz zgłoszeniowy ----> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
- fotografie na temat „Pasja i ludzie z pasją” (w nazwie pliku należy wpisać imię i nazwisko autora obraz liczbę porządkową)


Formularz zgłoszeniowy oraz fotografie należy wysłać na adres lucias.patterns@gmail.com (czyli mój ;)) do dn. 31 maja 2009 r. Przed wysłaniem zgłoszenia zapoznajcie się z Regulaminem Projektu. O wynikach rekrutacji osoby uczestniczące zostaną poinformowane do dn. 7 czerwca 2009 r.


To było tak czysto informacyjnie, a teraz może coś więcej na temat samego festiwalu, bo liczę, że nie tylko część z Was zostanie zachęcona do udziału w wystawie ale również do przyjechania na festiwal.

Festiwal jest kolejnym projektem KLUBU ALUMNA. Czym jest Klub Alumna? Zajrzyjcie na stronę ;) Jestem jednym z jego członków, tak więc od roku przygotowuję wyżej wspomniany festiwal. Jednym z moich osobistych zadań jest organizacja wystawy fotograficznej, która zostanie zainstalowana w parku miejskim i będzie tam aż do końca trwania imprezy, a później pojawi się na stronach internetowych. Oglądając Wasze blogi wpadłam na pomysł, że zamieszczę ogłoszenie o wystawie na swojej stronie, ponieważ wiele z Was robi niesamowite zdjęcia i wielu z Was zasługuje na to, by ich prace zobaczyła większa rzesza ludzi. Jest to festiwal ogólnopolski, a organizatorzy oraz współorganizatorzy pochodzą z różnych rejonów kraju - jesteśmy bardzo mobilnymi ludźmi, dlatego macie szansę nie tylko na pierwszą publikację swoich prac - jeśli jeszcze nie zdążyliście tego zrobić, ale także na to, by to Wasze zdjęcia wpłynęły na innych ludzi, pomagając nam zarazić ich pasją. ;)

O idei festiwalu przeczytacie na stronie domowej, którą już zdążyłam tutaj podać. Cóż mogę dodać od siebie? Ludzie, którzy go tworzą pracowali bardzo ciężko przez cały rok, po to, by umożliwić innym spełnienie marzeń. Nie jesteśmy amatorami - nasza impreza, choć nie jest to Opener, posiada wszystkie odpowiednie ubezpieczenia, profesjonalną ochronę, a całe miasto przygotowuje się na przyjęcie uczestników już od dawna. Jeśli zawsze chcieliście się nauczyć żonglerki czy salsy, zobaczyć na własne oczy prawdziwy fireshow połączony z tańcem albo dowiedzieć czegoś więcej o terenowych grach fantasy, to po raz pierwszy macie szansę nauczyć się tego wszystkiego całkowicie za darmo.

Pewnie zapytacie, dlaczego Koluszki, przecież to takie małe miasteczko? Bo Koluszki leżą niemal w centrum Polski i nikt z 70 organizatorów nie będzie miał do przejechania całego kraju, a dwa, że uwierzcie - w sercu Warszawy nikt nawet nie zwróciłby na festiwal uwagi. Chodzi o to, że jednym z naszych celów jest aktywizacja społeczeństwa, natomiast w dużych miastach, nie tylko trudniej jest zorganizować cokolwiek i wzrastają koszty (a przypominam, że jesteśmy organizacją non profit), ale również mieszkańcy miast mają wiele możliwości na spędzanie wolnego czasu...dla wielu ludzi tutaj będzie to pierwsza możliwość znalezienia kreatywnego sposobu spędzania czasu.

O festiwalu samym w sobie napiszę jeszcze na ok tydzień przed początkiem imprezy. Umieszczę tam wszystkie informacje na temat noclegów, pobytu, atrakcji i wszystkiego, co tylko wyda Wam się istotne, jeśli wyrazicie zainteresowanie.

Jeśli tylko macie jakieś pytania związane z wystawą, festiwalem, Klubem Alumna (bądź jesteście w posiadaniu tajemnej listy bogatych i przyjaznych młodym ludziom sponsorów - przyjmujemy każdą kwotę, choćby to było 20 zł ;)) to oczywiście moja skrzynka mailowa czeka na Wasze wiadomości 24 godziny na dobę.


Ja sama jestem w stanie powiedzieć tyle, że włożyłam w to masę serca i przez cały czas trwania festiwalu będę na nogach - aktualnie zakuwam na pamięć trzydniowy program dla organizatorów w najdrobniejszych szczegółach. Każdego dnia będę gdzieś w terenie, pomagając przy prowadzeniu warsztatów, jak i patrolując miasto w nocy. Bynajmniej jeśli tylko zapragniecie odwiedzić Łucję w Koluszkach i zobaczyć nasze dzieło na własne oczy - piszcie, będę gotowa odebrać Was ze stacji oraz postaram się zrobić wszystko, co w mojej mocy, żebyście spędzili tutaj czas na tyle satysfakcjonująco, że nie będziecie mieli ochoty nas opuszczać ;)


A to, tak na wszelki wypadek, gdybyście nie uwierzyli, że jesteśmy profesjonalistami ;):


http://i595.photobucket.com/albums/tt40/luciaspatterns/dance.jpg

8 komentarzy:

 1. I tym optymistycznym komentarzem wypisuje sie z akcji! Llooka - 33 lata!

  OdpowiedzUsuń
 2. tagnęłam Cię, mam nadzieję że przyłączysz się do zabawy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja się piszę. ze zdjęciami jeśli tylko zdążę, a przyjechać bardzo bym chciała. a dzieci też mogą przyjść? bo my jesteśmy nierozłączne z moją Nadi :) cóż to będzie za frajda zobaczyć prawdziwą, żywą Łucję w akcji. mam tylko nadzieję, że nic mi nie wypadnie po drodze... np jakieś przełożone sesjowe potyczki (ble)

  OdpowiedzUsuń
 4. co za dyskryminacja wiekowa :)) dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. LLOOKA - Nie za bardzo wiem, jak mam odebrać ten komentarz, bynajmniej wystawa, tak jak i sam festiwal ma ograniczenia wiekowe z tego powodu, iż raz - nie dysponujemy aż takimi środkami pieniężnymi, by zorganizować coś dla wszystkich grup wiekowych, dwa - jest to stowarzyszenie młodzieżowe - członkowie mogą mieć tylko 16-30 lat, bo taki jest statut i dzięki temu możemy otrzymywać jakieś pieniądze na utrzymanie od fundacji zajmujących się młodzieżą, a trzy - niestety nie ja sama ustalam reguły, tylko wszyscy członkowie i nie mogę sobie pozwolić na żadne ustępstwa. Niestety ale zasad, które same ustalamy, musimy się trzymać. Gdybyśmy dysonowali dużymi środkami pieniężnymi, zapewne byście słyszeli o naszych wielozakresowych akcjach ;)

  JUKEJKA - tak, oczywiście! Serdecznie dziękuję! :)

  NADIM - w takim razie bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że zdjęcia przyślesz, natomiast przyjechać z dzieckiem jak najbardziej możesz. Nie planujemy zajęć dla dzieci, ale w parku znajduje się bardzo dobrze wyposażony plac zabaw i przyjadą też właściciele atrakcji typu baseny z piłeczkami itd. Jeśli będziesz chętna na udział w jakiś warsztatach tematycznych, to możesz ze sobą zabrać córeczkę jeśli zagwarantujesz, że nie będzie to przeszkadzało w zajęciach. Jest to niestety wymóg bezpieczeństwa - wiele warsztatów jest niebezpiecznych i nie możemy sobie pozwolić na utratę kontroli. O możliwościach noclegów napiszę już niedługo :)

  GOSIA - ponieważ jesteśmy stowarzyszeniem młodzieżowym i zgodnie z naszym statutem, w którym zobowiązujemy się do pracy z młodzieżą jak i bezwzględnym prawem marketingu - że każda impreza musi mieć określonych odbiorców, bo niemożliwe jest trafienie do wszystkich, ustanowione zostały bariery wiekowe. Gdybyśmy dysponowali dużą ilością pieniędzy, to uwierz, że zrobilibyśmy co tylko w naszej mocy, ale niestety jest nas 21 osób na całą Polskę i nie dalibyśmy rady zaadresować i zapewnić ciekawego programu do wszystkich ludzi. A co do wystawy - zdjęcia zarówno swoje, jak i Twoje może przysłać Twoja córka ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Łucjo nie bierz mnie tak na serio:):):)! Wczoraj skończyłam 33 lata i tak mi się nasunęło. Już dawno nie pretenduję do młodzieży. A Tobie i współtwórcą festiwalu, o którym już dzięki linkom coś przeczytałam, życzę z całego serca sukcesu w zamierzonych celach!!! Pozdrawiam cieplutko i przepraszam jeśli wprowadziłam niepotrzebny zamęt!

  OdpowiedzUsuń
 8. LLOKA - no no, bez takich akcji ponownie ;) Jak tylko przeczytałam Twój komentarz, zaraz zadzwoniłam do głównego koordynatora, czy nie da rady podnieść progów, a że aktualnie trwa walne zebranie członków stowarzyszenia(na którym mnie z resztą nie ma) to obradowano na temat mojej prośby. Niestety ze względów prawnych nie można podnieść granic i pozostają one bez zmian. W każdym razie, jeśli nie możesz wziąć udziału w wystawie, a znasz osoby, które mieszczą się w progach wiekowych i byłyby chętne do wystawienia gdzieś swoich zdjęć - będę wdzięczna, jeśli przekażesz im informację o wystawie :)

  OdpowiedzUsuń